عاشقانه

از حجاب حسن شرم آلوده لیلی هنوز .... بید مجنون را میسر نیست سر بالا کند (صائب)

پیام مهم

/ بازدید : ۸۳۲

چند تا پیام بسیار مهم از دوستم رسیده که مایلم شما دوستان خوبم رو هم در جریان بذارم:

1-      خودش 20 هزار نیرو را در سوریه فرماندهی می کند که فقط 20 نفرشان ایرانی اند . آنهم با اجازه آقا. بقیه از همه جای دنیا و با هر دینی، زرتشتی، مسیحی، بودایی، سنی، ترک ، افغانی، عرب، کرد، سوری، اروپایی و... خلاصه هر کس که روحیه استکبارستیزی دارد ب امر آقای ما دلهاشان متحد و دور هم جمع شده اند ب دفاع از حرمین زینب و رقیه س.

2-      امروز طی جلسه ای مطالب مهمی رو شنیدم که وظیفه دونستم ب اطلاع شما دوستانم برسونم. سخنران: سردار نوعی اقدم جانباز 70 درصد و برادر دو شهید. سمت: فرمانده قرارگاهی از سپاه قدس در جنگ سوریه علیه داعش. پیام سردار: ب درخواست مستقیم حضرت آقا که چند روز پیش مستقیما ازش خواستن اطلاع رسانی کنه تو سطح کشور و مخاطبین: مردم ایران بخصوص خانمها.

3-      مقدمه: دشمن پس از پیروزی انقلاب ایران تلاش کرد جهت شکست قدرت ایران در دنیا با جنگ 8 ساله، جریان القاعده و طالبان و حالا داعش. سوال : چرا داعش ب سوریه حمله کرد؟ چون با گرفتن آنجا حزب اله لبنان هم درگیر و تلف شده و بعد براحتی با گرفتن عراق، ایران هم ضعیف شده و داعش ب تهران حمله خواهد کرد.

4-      تدبیر آقا: هزینه جنگ از کجاست؟ 4 سال پیش اسد 30 میلیارد دلار ذخایر ارزی  داشت که همان را  صرف جنگ با داعش کرد و *امروز هزینه تمام شده* در خواست آقا از سردار و دوستانش: [اگر پول تمام شده و حرم ها تهدید می شن برید و ب مردم بگید. مردم می دونن چطور حرمهاشان را حفظ کنن]

5-      سردار: امروز داعش از راه زیر زمینی ب 30 کیلومتری حرم زینب س رسیده و اوضاع وخیمه. ما اونجا حتی آب معدنی، 1 دونه لیوان یه بار مصرف نداریم و واقعا رزمنده ها تو مضیقه اند. چ برسه به ادوات جنگی. تا دیروز شما رسالتی نداشتید چون نمی دونستید اما امروز آقاتون خواست بدونید و کمک کنید.

6-      ضمنا سردار از همه ما حاضرین خواست حتما پیاماشو به همه برسونیم و نشر بدیم .

نویسنده : بید مجنون ۲ نظر ۱ لایک:) |

تدبری در آیه شب قدر

/ بازدید : ۵۲۹

وَ اعْلَمُوا أَنَّما غَنِمْتُمْ مِنْ شَیْ‏ءٍ فَأَنَّ لِلَّهِ خُمُسَهُ وَ لِلرَّسُولِ وَ لِذِی الْقُرْبی‏ وَ الْیَتامی‏ وَ الْمَساکینِ وَ ابْنِ السَّبیلِ إِنْ کُنْتُمْ آمَنْتُمْ بِاللَّهِ وَ ما أَنْزَلْنا عَلی‏ عَبْدِنا یَوْمَ الْفُرْقانِ یَوْمَ الْتَقَی الْجَمْعانِ وَ اللَّهُ عَلی‏ کُلِّ شَیْ‏ءٍ قَدیرٌ41 سوره انفال

و ( ای مؤمنان ) بدانید که هر چه غنیمت و فایده برید خمس آن خاص خدا و رسول و خویشان او و یتیمان و فقیران و در راه سفر ماندگان ( از خاندان او ) است ، اگر به خدا و به آنچه بر بنده خود ( محمّد صلّی اللَّه علیه و آله و سلم ) در روز فرقان ، روزی که دو سپاه ( اسلام و کفر در جنگ بدر ) روبرو شدند نازل کرده ایم ایمان آورده اید ، و خدا بر هر چیز تواناست.

نکته 1: طبق این آیه قرآن روزی که دو سپاه اسلام و کفر در جنگ بدر روبرو شدند نازل شده است.

اما روزی که دو سپاه اسلام و کفر در جنگ بدر با هم روبرو شدند چه روزی است؟

در مفاتیح الجنان در باره شب هفدهم ماه مبارک رمضان آمده است: 

 شب هفدهم شب بسیار مبارکى است و در آن شب لشکر حضرت رسول صلى الله علیه و آله با لشکر کفار قریش ملاقات کردند در بدرو در روزش جنگ بدر واقع شد و حق تعالى لشکر آن حضرت را بر مشرکین ظفر داد و آن اعظم فتوحات اسلام بود لهذا علما فرموده‏اند که در آن روز مستحب است صدقه و شکر خدا بسیار نمودن و غسل و عبادت در شبش نیز فضیلت عظیم دارد (مؤلف گوید که روایات بسیار وارد شده که: در آن شب بدر حضرت رسول صلى الله علیه و آله به اصحاب فرمود کیست امشب براى ما برود از چاه آب بکشد بیاورد اصحاب سکوت کردند و هیچ کدام اقدام بر این کار نکردند حضرت امیر المؤمنین علیه السلام مشکى برداشت بطلب آب بیرون رفت و آن شب شبى بود سرد و باد مى‏آمد و ظلمت داشت پس رسید به چاه آب و آن چاهى بود بسیار گود و تاریک و آن حضرت دلوى نیافت تا از چاه آب کشد لاجرم به چاه پایین رفت و مشک را پر کرد و بیرون آمد رو کرد به آمدن که ناگاه باد سختى برخورد به آن حضرت که آن جناب از سختى آن نشست تا برطرف شد پس برخاست و حرکت فرمود که ناگاه باد سختى دیگر مانند آن آمد آن حضرت نشست تا او نیز رد شد دیگر باره برخاست برود مرتبه سوم نیز همان نحو بادى رسید و آن حضرت نشست و چون رد شد برخاست و خود را به حضرت رسول صلى الله علیه و آله رسانید حضرت پرسید که یا ابا الحسن براى چه دیر آمدى عرض کرد که سه مرتبه بادى به من رسید که بسیار سخت بود و مرا لرزه فرا گرفت و مکثم به جهت برطرف شدن آن بادها بود فرمود آیا دانستى آنها چه بود یا على عرض کرد نه فرمود آن اول جبرئیل بود با هزار فرشته که بر تو سلام کرد و سلام کردند و دیگرى میکائیل بود با هزار فرشته که بر تو سلام کرد و سلام کردند و پس از آن اسرافیل بود با هزار ملائکه که سلام کرد بر تو و سلام کردند و اینها فرود آمدند به جهت مدد ما) فقیر گوید که اشاره به همین است قول آن کسى که گفته که از براى امیر المؤمنین علیه السلام در یک شب سه هزار و سه منقبت بوده و اشاره به همین نموده سید حمیرى در شعر خود در مدح آن حضرت (أُقْسِمُ بِاللَّهِ وَ آلائِهِ وَ الْمَرْءُ عَمَّا قَالَ مَسْئُولٌ إِنَّ عَلِیِّ بْنَ أَبِی طَالِبٍ عَلَى الْتُّقَى وَ الْبِرِّ مَجْبُولٌ کَانَ إِذَا الْحَرْبُ مَرَتْهَا الْقَنَا وَ أَحْجَمَتْ عَنْهَا الْبَهَالِیلُ یَمْشِی إِلَى الْقِرْنِ وَ فِی کَفِّهِ أَبْیَضُ مَاضِی الْحَدِّ مَصْقُولٌ مَشْیَ الْعَفَرْنَا بَیْنَ أَشْبَالِهِ أَبْرَزَهُ لِلْقَنَصِ الْغِیلُ ذَاکَ الَّذِی سَلَّمَ فِی لَیْلَةٍ عَلَیْهِ مِیکَالٌ وَ جِبْرِیلٌ مِیکَالُ فِی أَلْفٍ وَ جِبْرِیلُ فِی أَلْفٍ وَ یَتْلُوهُمْ سَرَافِیلُ لَیْلَةَ بَدْرٍ مَدَدا أُنْزِلُوا کَأَنَّهُمْ طَیْرٌ أَبَابِیلُ)


نویسنده : بید مجنون ۰ نظر ۱ لایک:) |

برای لیلا

/ بازدید : ۹۳۸

سلام 

اشتباه نکن لیلا 

اصلا بحثام و دعواهام باهات برا اختلاف ایدئولوژی و این حرفها نیست ....

تو شبیه زهرایی که وقتی پر پر بودم دیدنش خالیم می کرد...

خیلی شبیه اونی 

دیوانگیت...

بی خیال بودنت ....

و....

فقط یک تفاوت که دیدن تو اصلا خالیم نمی کنه ....

حالا که دیگه زهرا رو نمی بینم .....

تو رو می بینم پیامت رو می گیرم باز خالی نمی شم غافل از اینکه تو ابی نیستی که بتونی آتش من رو خاموش کنی ....

دیشب خوابت رو می دیدم....

هیچ چیش یادم نیست /.....

فقط خیلی آروم بودم ....

گمونم تو خواب تونسته بودی آرومم کنی 

نویسنده : بید مجنون ۲ نظر ۲ لایک:) |

وقتی بلاگفا لج آدم رو در می اره

/ بازدید : ۱۶۱۳

بلاگفا وقتی درست نشه با احترام عضو بلاگ می شم 

نویسنده : بید مجنون ۱ نظر ۳ لایک:) |
About Me
عاشقانه ها من رو یاد خدا می اندازند
پیوند ها
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان